מלון חופית
חופית
מלון בשבי ציון
מלון חופית - שבי ציון
Name
מלון חופית > טיולים רכובים ורגליים


טיולים רכובים ורגליים

טיול רגלי במושב שבי ציון
סביב עתיקות, חפירות ארכיאולוגיות, לאורך הטיילת וחוף אכזיב המיוחד עם חולות הזהב שלו.
1. מערבה למלון "חופית" נמצא בית יהושע - מבנה שהוקם ב-1962 ביוזמתו של המשורר ואיש הרוח ליאופולד מרקס, חבר שבי ציון, לזכר בנו יהושע, אשר נפל בגוש עציון במלחמת השחרור. במקורו תוכנן המבנה לשמש כמוזיאון מקומי, וכיום הוא משמש כבית תרבות וכמועדון.
2. משם, נתקדם צפונה לבית העלמין בו טמונים פורצי כלא עכו, לוחמי האצ"ל והלח"י אשר השתתפו בפריצה לכלא ב-4 במאי 1947 כדי לשחרר את חבריהם הכלואים. במהלך הפריצה נהרגו תשעה לוחמים: ארבעה מהכוח התוקף וחמישה מהנמלטים. שבעה לוחמים נטמנו בבית העלמין המקומי בהסכמת הישוב.
3. מבית העלמין נחזור דרומה למסעף הדרך ונפנה מערבה לכיוון הים. נבחין באתר המגודר של הכנסייה הביזנטית הקדומה, מהמאה ה-4 לספירה. הכנסייה המפוארת נבנתה כשפניה מערבה במטרה לקדם את יורדי הים בנמלה של nea come. זוהי אחת מהכנסיות הקדומות והגדולות ביותר במזרח התיכון, כפי שמעידים ציורי הצלב והרימונים על ריצפת הפסיפס המרהיבה. הכנסייה נחרבה בשנים 634-636, במהלך הכיבוש הערבי, ועמדה בשיממונה עד שנחפרה בשנים 1958– 1636 על ידי רשות העתיקות. מתחת לכנסייה התגלו שכבות קדומות יותר, החל ממלכות ישראל ועד לתקופה הפרסית וההלניסטית (מאות 5– 9 לפנה"ס).4. דרומה לכנסייה, בהמשך הכביש הפנימי של שבי ציון, נגיע לבית יוסף גרינבלט. הבית הוקם ב-1940 על ידי גרינבלט כבית הראשון של "שכונת החוף". גרינבלט קנה לעצמו זכויות רבות כיזם וכנדבן בפיתוח שבי ציון. עוד בחייו נמסר הבית לידי קופת חולים הכללית, כשחלקים ממנו יועדו לשימוש הציבור. כיום מבקשת המועצה המקומית לשמר את המבנה ברוח התקופה בה הוקם ואת האלמנטים הארכיטקטוניים הייחודים לו.
5. סמוך לבית גרינבלט, ומעט דרומה לו, נגיע לגן אוטו הירש. ב-1957, בהשתתפותו של תיאודור הויס, נשיא הרפובליקה הפדרלית הגרמנית, התקיימה חנוכת הגן והיד שבו לזכרו של אוטו הירש, מי שכיהן כנשיא המועצה העליונה של יהדות גרמניה בתקופת הנאצים ותרם רבות לעלייתה של קהילת רקסינגן לארץ. הירש ניספה במהלך השואה ב-1941. תכנון האתר לזכרו בוצע בידי האמן רודא ריילינגר, אשר נולד בשטוטגארט וכיום חבר קיבוץ הזורע.
6. ממול לגן וממזרח לו שוכן בית רונה. הבית הוקם ב-1941 על ידי רונה הרברט רוזנטל כמועדון לילה וכמקום בילוי לאנשי הצבא הבריטי אשר שרתו באזור. אל עכו העתיקה/טיול בעקבות הצלבנים שהגיעו לעיר והעותמנים שבנו בה, כולל אירוח בבית מקומי וקינוח בנמל ובחומות העיר. וגם על הקשר של העיר לנפוליאון

.עכו
טיול בעקבות סיפורי הסבא
המסלול, שאורך כשעתיים, הוא חלק מפרוייקט "תיאתר", השואב את חומרי הגלם שלו - הסיפורים והאגדות - מהמורשת העממית ומהזיכרון הקולקטיבי של תושבי העיר. את "הסיור המסופר" (או "הסיפור המסוייר") מלווה מספר סיפורים עכואי ששמע אותם מאבותיו וגם חווה אותם על בשרו. הסיור משקיף על אירועים היסטוריים במבט אתני עממי, ומשלב גם סיפורי בתים, דייגים ו"עמך". ויש גם הפתעות... טיול לילי: "הרומנטיקה בהתגלמותה"
סיור לילי בסמטאות עכו העתיקה, על חומותיה ובנמל. הסיור מלווה בהסברים ובסיפורים פיקנטיים על האזור ותושביו. משך הסיור: כשעתיים. לגליל המערבי על שלל נופיו
מסעות בעקבות נופי הטבע לנוף האנושי, בליל של דתות ועדות, אתרים ומאורעות. נצפין לכיוון ראש הנקרה ובדרך נשמע על סוד הצבים באכזיב; נבקר בפארק גורן, נצפה על האזור ונסייר בבית הבד המקומי. אם מזג האוויר יאפשר לנו – נלך בוואדי שרך, משם נמשיך למעיליה - הכפר של עשירי הגליל - ונפגוש את הכומר המקומי בכנסייה שהיא חלק ממבצר. נסיים בשוק תרשיחא עם שלל צבעים, ריחות וטעמים.
 
מסלול "סובב גליל" - טיול באוטובוס
הגעה עצמאית לנקודת המפגש בחניון קק"ל, 300 מ' מזרחה מצומת כברי לכיוון מעלות, פנייה ראשונה ימינה.
יציאה מצומת כברי, נסיעה צפונה לחורבת מנות, ביקור במפעל צלבני ייחודי ליצור סוכר. ממשיכים למושב עבדון, חוצים את הנחל, ומשם לפארק גורן. תצפית על מבצר המונפורט, חניון הזיתים – גיחה לראש השביל ותצפית על נחל כזיב בנופו ההררי שבאזור עין טמיר. כאן נשמע על פרוייקט השבת היחמורים לטבע. ניסע על כביש הצפון מזרחה עד הר אדיר, לתצפית נדירה באיכותה אל דרום לבנון. נמשיך דרומה על הכביש הפיראטי עד לחורפיש, ונקפוץ לביקור בשוק הססגוני והמיוחד לשטיפת עיניים ולמסע קניות. טיול מכוניות פרטי

פרטים על כל המסלולים והאטרקציות - בדלפק הקבלה של מלון חופית